שמואל הנציב 24 נתניה
טלפון : 09-8629595
contact@shipony.co.il
 
 
 
ביטוח רכב הפניקס ביטוח נסיעות הפניקס
ביטוח רכב מאזדה<מאמרים<עמוד הבית <<


ביטוח רכב מאזדה
חברת מאזדה קיימת כבר כ-90 שנה, אולם לא תמיד היא עסקה בייצור כלי רכב. החברה היפנית שכיום נקראת על שם מייסדה, הוקמה בשנת 1920 כטויו קורק קוגיו - חברה לייצור כלי עבודה וייצור תעשייתי. את כלי הרכב הראשון ייצרה חברת מאזדה בשנת 1931 – המאזדה-גו, שהיה קטנוע תל אופן. במהלך מלחמת העולם החברה עסקה בייצור כלי נשק וחזרה אל ייצור כלי רכב, הפעם רכבי נוסעים בשנות הששים עם הדגם R360. בשנת 1984 שינתה החברה את שמה למאזדה. החל משנת 1994 מחזיקה חברת פורד בכשליש ממניותיה של מאזדה. כלי רכב רבים המיוצרים על ידי חברות פורד ומאזדה דומים או בעלי פלטפורמה משותפת.

המאזדה נכנסה לשוק הישראלי בשנת 1992 ויובאה על ידי חברת דלק. במהלך שנות התשעים הצליח יבואן רכבי מאזדה להתבסס בשוק הרכבים המקומי ולתפוס את נתח השוק הגדול ביותר. חברת מאזדה מובילה מספר שנים ברציפות את שוק מכירות הרכב בארץ. רכבי החברה מתאפיינים בהתאמה מירבית לדרישות הלקוח הישראלי.

דגמי מאזדה המובילים בקרב הקהל הישראלי הם:
  • מאזדה 2 - מכונית בעיצוב ספורטיבי אלגנטי מקטגוריית הרכבים הקטנים. מצטיינת בתגובתיות טובה לשינוי כיוון, יציבות ונוחות.
  • מאזדה 3 - המכונית המובילה בתחום הרכבים המשפחתיים הספורטיבים בשוק הישראלי בארבעת השנים האחרונות. מצטיינת בנוחות, בטיחות, אמינות וחסכון.
  • מאזדה 6 – משפחתית מרווחת, מצטיינת בנוחות הנסיעה, באיבזור המושקע, במזעור רעשים, בבטיחותה ובהקטנת הזיהום.

הפופולריות הרבה של רכבי המאזדה בכלל והמאזדה 3 בפרט הביאה חברות ביטוח רבות להציע הצעות ייעודיות לבעלי רכב זה. פוליסות הביטוח מכסות הן ביטוח חובה כנגד פגיעות גופניות בזמן תאונת דרכים, והן ביטוח מקיף וביטוח צד ג' המכסה נזקים לרכב עצמו. ביטוח רכב מקיף מכסה מקרים של גניבות, פריצות ונזקי טבע, בנוסף לנזקים שעלולים להגרם בזמן תאונת דרכים.

עלויות פוליסות ביטוח לרכבי מאזדה נגזרות ממספר פרמטרים: הדגם ונפח המנוע, היסטוריית תביעות קודמת של הנהגים העיקריים, מינם וגילם של הנהגים, גובה דמי ההשתתפות העצמית, דרישות מיגון מיוחדות, סוגי הכיסויים הכלולים בפוליסה ודפוסי נהיגה מיוחדים כגון השבתת הרכב בשבתות ובחגים. בגלל הפופולריות הרבה של רכבי המאזדה, ובמיוחד דגם מאזדה 3, הרכב מהווה מטרה קורצת לגנבים. כאשר רוכשים פוליסת ביטוח עבור דגמי מאזדה כדאי לקחת בחשבון את העלות הכרוכה בהתקנת אמצעי המיגון הנדרשים על ידי חברת הביטוח. לעתים, רכישת פוליסת ביטוח יקרה יותר שאינה דורשת התקנת מערכת מיגון מתוחכמת עשויה להתגלות כזולה יותר אם לוקחים בחשבון את עלות התקנת מערכת המיגון עצמה.

ריבוי פוליסות הביטוח וזמינותן ברשת האינטרנט מאפשרת ביצוע השוואת מחירים, כיסויים ודרישות במטרה למצוא את הפוליסה האידיאלית עבורכם. זכרו לבדוק את נושא דמי ההשתתפות העצמית, האפשרות לתקן את הרכב במוסכים מורשים, אמצעי המיגון הנדרשים וכן הכיסויים השונים הכלולים בפוליסה.